Anahtar Çalışmalarımız Hakkında Sık Sorulanlar

Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmalarımız Hakkında Sık Sorulan Sorular

Değerli dostlarım, Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmaları hakkında sizlerden pek çok soru alıyoruz, elbette ki elimizden geldiğince bu harika sistem hakkında doğru bilgilere sahip olmanız için gerekli açıklamaları yapıyoruz.

Bizim için önemli önemli olan, Esmaların doğru anlaşılması ve gerek çalışmalarımız için, gerek Esmaların düzeni hakkında aklınızda bir soru işareti kalmadan, gönül rahatlığıyla çalışmalarınıza başlamanız ve devam etmenizdir.

Burada bununanlar dışında aklınıza takılan tüm sorular için İLETİŞİM yollarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Esmaların ışığında buluşmak dileğiyle.

Levent Akkaya / Rota Danışmanlık

Esmaları Anmak İçin İlle Bir Çalışmaya mı Dahil Olmalıyım ?

Elbette ki Esmaları anmak için bir çalışmaya, bir insana, bir sisteme dahil olmanız gerekmez, Esma Ül Hüsna yüce Allah’ın tüm yarattıkları üzerindeki tecellileridir. İsteyen herkes, istediği zaman bu yüce isimleri zikrederek kendinde manaları doğrultusunda faydalar sağlayabilir.

Bizim çalışmalarımızla yapmak istediğimiz şey; kendimizde ve yaşam akışımızda bizi durduran, duraksatan veya çok daha iyi olmasını istediğimiz yönlere dair Esmaların o muhteşem bilinciyle bir sistem, bir yol haritası hazırlamaktır.

Bu sistemin tamamen kişiye özeldir, çünkü her birimizin kişisel özellikleri, düşünceleri, değerlendirmeleri, kayıtları farklıdır ve çözümler de farklı yollar izlemelidir.

Anahtar çalışmalarımızı, kişiliğimizi, deneyimlerimizi ve hedeflerimizi konu alan varmak istediğimiz yere doğru ilerelerken hangi yollardan, nasıl ve hangi vasıtalarla geçeceğimizi kurgulayan bir nevi yol haritası olarak düşünebilirsiniz.

Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışması İçin Nasıl Görüşebiliriz ?

Anahtar çalışmaları için görüşmelerimiz Tüm Türkiye için telefonla gerçekleşmektedir, yurt dışından Tespit görüşmemize katılmak isteyen dostlarımız bize mail veya telefonla ulaşabilir. (Viber, Facetime)

Yüz yüze görüşmelerimiz sadece Yalova / Merkez ofisimizde gerçekleşmektedir, İstanbul eğitim ofislerimizde sedece eğitim ve seminerlerimiz uygulandığından Anahtar çalışmalarımız için bireysel görüşme yapılmamaktadır.

Çalışmamıza katılmaya karar verdiğinizde öncelikle İLETİŞİM yollarımızdan bize ulaşarak veya Randevu isteği formumuzu doldurarak Tespit görüşmesi randevunuzu oluşturmalısınız.

Sizinle kararlaştırdığımız randevu zamanında telefonla (sadece yurt içi) size ulaşarak yaklaşık 20 dakikalık görüşmemizi yaparız.

Yurt içinden veya yurt dışından tüm danışanlarımız mail ile iletişim yolunu da seçebilir, bu durumda levent@rotaakademi.com adresinize çalışma isteğinizi iletmeniz yeterlidir, mail aracılığıyla yönlendirileceksiniz.

İstanbul veya farklı illerde en az 10 kişilik guruplar oluşturarak bulunduğunuz yerde bilgilendirme ve görüşme talep edebilirsiniz, bu görüşmelerde Esmalar hakkında bilgiler ve uygulama yöntemleriniz aktarılarak çalışmalarımız hazırlamamız için gereken bilgiler tüm katılımcılardan alınır.

Bu durumlarda bize iletişim yollarımızdan ulaşarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

Çalışmam Nasıl Teslim Edilecek ?

Anahtar çalışmalarınız sizinle yaptığımız tespit görüşmesinden sonra siz ödeme bilginizi ilettikten sonra hazırlanmaya başlanır, yoğunluğa göre yaklaşık 7 gün içinde tamamlanır.

Çalışmanız isteğinize bağlı olarak yurt içi veya yurt dışı için tüm danışanlarımızamail olarak PDF formatında veya kitapçık olarak basılarak kargoyla adrese teslim olarak gönderilebilir (Sadece Türkiye)

Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmaları Ne Kadar Zamanda Etkisini Gösterir ?

Anahtar çalışmalarımız tespit görüşmelerimizde danışanlarımız hakkında aldığımız bilgiler ve astrolojik etkiler temel alınarak hazırlanan kişiye özel programlardır.

Elbette ki takdir edeceğinizi gibi her birimizin hayatındaki bağlar, insanlar, kayıtlar, olaylar, deneyimler birbirinden çok farklıdır, biz elde etmek istediğimiz bilinç uyanışını ve olumlu akışı bazen ilk günden itibaren, bazen bir ay sonra, bazen iki ay sonra alabiliriz, bu durumla ilgili bir zaman vermek kimse için mümkün değildir.

Bir diğer dikkate almamız gereken konu da; yaşamımız ve külli kaderimiz bazen bizim istediğimiz, düşündüğümüz yoldan değil de bizi bir üst kademeye taşıyacak başka bir yolda ilerler.

Bu yüzden çalışmalarımızı uygularken bizim için en iyisini getirecek yola niyet ederek görüşümüzü ve bilincimizi açmalıyız, takdir edersiniz ki çoğu zaman karşılaştığımız gibi, biz insanların iyi deyip çok istedikleri bazen kötüye, kötü deyip istemem dediklerimizde belki de hiç varamayacağımız iyiliklere yol açmaktadır. (Hayrın içindeki şey, şer’in içindeki hayr)

Bu konuda son olarak söyleyebileceğim tek şey, Esmaların onları uyulamaya başladığınız ilk günden itibaren yaşamınıza atrı değer olarak yansıyacak olmasıdır, burada kırılma noktası herkes için farklı zamanlarda, farklı vesilelerle gerçekleşeceğinden zaman konusunda yorum yapmak yanlış olacaktır.

Amacımız sizi aklen, ruhen ve bedenen olabilecek en iyi konuma getirerek hedeflerimizin gerçekleşeceği anlarda hazır olmanızı sağlamak ve bu yönlerdeki yapabilme gücünüzü en üst seviyeye çıkartmaktır.

Evet biz size ''bunu şu kadar zamanda olduracağız'’ demek, Esma Ül Hüsna çalışması değil, büyü yapmak olurdu, ki Allah hepimizi yapanlardan da yaptıranlardan da korusun.

Çalışmaları Nasıl Uygulayacağız, Ne Kadar Sürer ?

Esma Ül Hüsna Anahtar çalışmalarımız 41 günlük bir program halinde hazırlanan yaklaşık 50 - 55 sayfalık (Kişiye göre değişir) bir çalışmalar bütünüdür.

41 günlük bu çalışmanız için her gün yapacağınız uygulamalar düzenli bir program olarak gün, gün ayrılmıştır.

Ayrıca çalışmamızın başında Esmaları nasıl uygulayacağınız, nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi aklınıza takılabilecek tüm sorular cevaplanmıştır. Yine de çalışmanız elinize geçtikten sonra aklınızda oluşabilecek her türlü soru için bize ulaşabilirsiniz.

Çalışmamız kişiye özel bir program olduğu için net olarak bir uygulama saati vermemiz mümkün değil, fakat genelde ortalama günlük olarak 40 - 45 dakikanızı alır. Bu süreyi bir anda yapmak zorunda değilsiniz, gün içinde uygun olduğunuz zamanlarda Esmalarınızı anarak gece yatana kadar tamamlayabilirsiniz.

Hangi Çalışmaya Katılmalıyım ?

Esma Ül Hüsna Anahtar çalışmalarının temel adımı Altın Anahtar çalışmasıdır, bu program yaşamınızın ve kişiliğinizin tüm yönleriyle ilgili olabilir, yani bütün yönleri kapsar.

SayfamIzda yayınladığımız diğer çalışmalar tek yöne hazırlanır ve yaşamımızda yukarıya çekmek istediğimiz her oluş için kullanılabilir.

Bunu şöyle düşünebilirsiniz, bir üniversite okudunuz ve doktor oldunuz, fakat bir alanda uzamanlaşmak, daha üst seviyeye çıkmak istiyorsunuz. İşte devam çalışmaları bize bunu sağlar, seçtiğimiz konuda bilincimizin ve yapabilme gücümüzün üst seviyelere çıkması sağlarız.

Başkası Adına Çalışma Uygulayabilir miyim ?

Bir başkasının yerine nasıl dua edebiliyorsanız Esma çalışması da yapabilirsiniz, elbette ki orada odaklandığımız pozitif enerji o kişiye sirayet edecektir. Fakat en verimli sonuç kişinin Esmaları kendisinin zikretmesiyle gerçekleşir, çünkü Esmaların her biri bizlerin varlığında mevcuttur ve biz onları andıkça bilincimizde değişimler gerçekleştirir. Bu yüzden eğer mümkünse kişinin kendisinin çalışmasını uygulaması daha doğru olur.

Esmalar Herhangi Bir Negatif Etkiye Neden Olur mu ?

Aslında bu soruyu buraya yazmak bile bizim için çok rahatsız edici fakat ne yazık ki bazı dostlarımız kulaktan dolma bu bilgiden etkilenip bize bunu sormaktadır.

Esmalar kesinlikle negatif bir yük taşımaz veya bizi bu yönde farklı etkilere açık bırakmaz. Aksine onların pozitif gücü tüm negatif etkilere karşı bir koruyucu ve arındırıcıdır.

Yaklaşık 25 yıldır Esmalarla çok yoğun bir şekilde çalıştığım için bu konuda kendimi örnek gösterecek olursam, asla böyle bir durum yaşamadım ve yaşayan kimseyle de karşılaşmadım. Sonuçta ben tüm varlığımla biliyorum ki benim andığım yüce Allah’ın isimleridir, tecellileridir ve o merkezden bana asla negatif bir yük gelmez.

Bizlere negatiflik getiren sadece korkularımız ve kulaktan dolma bilgilerimizdir.

Bu şekilde negatif etkiler olduğunu söyleyen kişilere bunu ne zaman ve nasıl yaşadığını sorun, göreceksiniz ki muhtemelen ya böyle bir şeyi hiç yaşamamıştır ve sadece ona söyleneni tekrarlıyordur veya bu yanlış bilgileri yüzünden oluşan zanlarının etkilerini görüyordur.

Bazı kişiler ender de olsa uykusuzluk veya baş dönmesi yaşadıklarını iletiyor, bunun nedeni de bizim tavsiye ettiğimiz gibi çalışması sırasında Esmalarını birkaç seferde değil de tek bir seferde yaparak konsantrasyonunu fazla zorlamasıdır. Kendimizi normal insan konsantrasyonu sınırlarında bu uygulamalara verdiğimizde böyle bir sorunla da karşılaşmamış oluruz. Zaten zamanla bu süre uzayacak ve Esmalarımızı çok daha rahat zikredebileceğiz. 

Doğum Tarihimi, Saatimi Tam Bilmiyorum, Ne Yapmalıyım ?

Esma Ül Hüsna Anahtar çalışmalarımızda bizim için önemli olan kısım sizlerin tespit görüşmesinde bize aktardığınız sorunlarınızdır, bunların nedenleri ve hangi noktaları yükselterek sonuca varabileceğimizi bilmek yeterlidir.

Çalışmamızda faydalandığımız astrolojik bilgiler bizim için bir nevi doğrulama niteliği taşır, bu yüzden olursa işimizi kolaylaştırmış olur, olmazsa da sizinle yapacağımız tespit görüşmesi programımızı hazırlamamız için yeterlidir.

Esmaları Zikrederken Başına veya Sonuna Bir Ek Koymalı mıyım ?

Esma Ül Hüsnayı zikretmek için ne sayılara ne, eklere ihtiyaç vardır, ne yazık ki pek çok yerde erkekler başka ek kullanır, kadınlar başka, ,bu Esmayı şu ekle kullanmalısınız gibi bilgiler veriliyor, bu uygulanması zorunlu bir durum değildir.

Elbette ki Esmalarınızı eklerle de kullanabilirsiniz, mesela hepsinin başına yöneliş, yakarış manasındaki -Ya ön ekini getirebilirsiniz, fakat söylediğim gibi bu bir gereklilik değildir. Biz Esmalarımızı yüce Allah’ın bizlerin üzerindeki tecellisini yükseltmek ve onu anmak amacıyla zikrediyoruz, bunu her koşulda yapabiliriz.

Esmaları Belli Saatlerde ve Günlerde Zikretmemizi Söylüyorlar, Bu Gerekli mi ?

Esmalarınızı zikretmek için bir zaman çizelgesine, gezegen saatlerine veya günlerine kesinlikle gerek yoktur, bu uygulamalar, Havas ve Ledün gibi ilimlerde belli bazı ritüelleri yerine getirmek için uygulanır, çalışmalarımızın Havas ve Ledün uygulamalarıyla ilişkisi yoktur, bu uygulamaların bir çok yönü majikal yani büyüsel ritüellere girdiğinden yükseltmek istediğiniz yönler konusunda sizi vehimlere düşürebilir ve düzeltmeye vesile olacağına sizleri farklı yönlere çekebilir. 

Ayrıca bilinmelidir ki; bizler Esma zikirlerimizde zamandan ve makandan münezzeh olan yüce bir yaratıcının isimlerini zikretmekteyiz, onun zatının külli tecellilerini cüzi varlıklarımızda yükseltmeye çalışmaktayız, bu yüzden zaten dışarıda olan bir şeyi değil, kendi varlığımızdaki tecellilere yöneldiğimiz gerçeğinden yola çıktığımızda zaman ve mekan sınırlamalarının ne kadar mantıksız olduğunu sizler de takdir edersiniz. 

Sizler de ister çalışmamızdaki esmalarınızı, ister kendi belirlediğiniz Esmaları günün her saati hiç bir koşula bağlı olmaksızın zikredebilirsiniz.

Tek Bir Çalışmaya Katılmak Benim İçin Yeterli Olacak mı, Sonrasında Nasıl Devam Edeceğim (?)

Anahtar çalışmalarımız tek yönde veya birkaç yönde birden tespit ettiğimiz sorunlara çözüm olmak amacıyla hazırlanır. Bunlar şu anda yaşam akışınızda veya kendi kişiliğinizde hissettiğiniz tıkanıklıklar veya hedeflerinize yönelik yükseltmek istediğiniz etkiler olabilir.

Temel çalışmamız olan Altın Anahtar Çalışması bizlere tüm varlığınızı oluşturan temel yöneleri aynı anda destekleyerek dengeli bir yükseliş yaşamanızı sağlamak yolunda bir sistem verir. Yoğunlaşacağımız konular şu anda yaşamınızda bulunan etkilerdir.

Elbette ki çalışmamızın başında 41 günlük bu sürecin sonunda ne hissedeceğinizi, ne gibi gelişmelerle karşılaşacağınızı, yaşam akışınızın ve düşüncelerinizin ne yöne gideceğinizi bilmemize imkan yoktur.

Sürecinizin son günlerine doğru dilerseniz bize ulaşabilir ve gerekiyorsa nasıl devam etmeniz gerektiği konusunda tavsiye alabilir veya olası yeni hedefleriniz için farklı sistemler uygulamamızı isteyebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir seçimdir, biz asla danışanlarımıza bu çalışmadan sonra da şuna katılacaksın demeyiz, hazırladığımız TEK ÇALIŞMA bizim için sonuç odaklıdır.

Danışanlarımızın ilerlemek istedikleri yönde, almak istedikleri destek tamamen kendi seçimlerine bırakılır. Biz yıllardır yaptığımız çalışmalarda ilerleyişin ve gelişimin sınırsız olduğunu çok iyi deneyimledik, bu yüzden siz arzu ettiğiniz sürece gitmek istediğiniz kadar ileriye ulaşmanıza yardımcı olmak için dilediğiniz tüm çalışmalara, istediğiniz zaman katılabilir veya tamam bu benim için yeterlidir diyebilirsiniz.

Çalışma Ücretimizi Ne Zaman ve Nasıl Ödemeliyiz ?

Çalışma ücretinizi tespit görüşmesi öncesi veya hemen sonrasında anahtar çalışmaları sayfamızda yayınladığımız ödeme yöntemlerinden biri ile yapabilirsiniz.

- Banka Havale / Eft

- Kredi Kartı Tek Çekim / Taksitlendirme

- PTT Posta Çeki Hesabına

ÖDEME SAYFAMIZA ULAŞMAK İÇİN (TIKLAYIN)

Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmalarınız Neden Ücretli ?

Değerli dostlarım, yaklaşık altı yıldır web sitelerimizde her hafta sizleri yaşam yolunuzda genel bir etkiyle de olsa desteklemeye çalıştığımız Burçlara Göre Haftalık Esma Ül Hüsna Destekleri yayınımız bedelsiz olarak devam etmektedir.

Fakat kişiye özel çalışmamız olan Anahtar uygulamalarını olabilecek en düşük bedelle sizlere ulaştırmak zorunda kalıyoruz. Elbette çok iyi biliyoruz ki; Esmalar herhangi maddi bedel biçilebilecek değerler değildir, zaten bizim de biçtiğimiz değer kesinlikle Esmalara yönelik değildir, onlara bir bedel biçilemez.

Kişiye özel çalışmalarımızda sizlerden talep edilen ücret, bu çalışmaların gerçekten büyük meşakkatle, uzun sürede hazırlanmasıdır. Sizler için hazırlanan her çalışma yaklaşık 50 - 55 sayfalık, 41 günlük, kişiye özel olarak bir araya getirilen süreçlerdir.

Çalışmanızın İçinde günlük olarak takip edeceğiniz Esmaların yanı sıra, günlük olumlamalarınız ve sizi destekleyecek bazı kısa çalışmalara da yer verilmektedir.

Yaptığımız her çalışma ''danışmanlık ücreti'' olarak vergilendirilmektedir.

Sizlerinde gayet iyi bildiği gibi günümüzde pek çok kişi yaptıkları bir saatlik çalışmalarla astronomik ücretler talep etmektedir. Bizim bu kişilerden farklı olarak böylesi detaylı bir çalışmayı sizlere en uygun şartlarda sunmaktaki amacımız, bu hassas alanda, sizleri yormadan, olabildiğince çok kişiye faydamızın dokunmasını arzu etmenizdir. Buradaki bedel her işte olduğu gibi harcanılan zaman ve emek içindir.

Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmaları Başvurduğumuz Konuda Kesin Çözüm müdür ?

Sevgili dostlarım, Esma Ül Hüsna Anahtar Çalışmaları büyü veya majikal bir uygulama değildir. Kendimizi veya bir başkasını iradesi dışında bir yola götürmek olarak adlandırılan büyü veya majikal sanatlara dair hiç bir bağı yoktur.

Yani kimse size ''evet Esma çalışması yapacaksın ve parmaklarını şıklatıp bütün isteklerine kavuşacaksın'' diyemez. Böyle diyen kişiler zaten Esmalarla değil demin bahsettiğim alanlarda çalışıyorlardır.

Bizler Esma çalışmalarında hedeflerimiz ve isteklerimiz doğrultusunda kendimizde ve dışarıyla olan bağımızda en iyi duruma gelmeyi hedefleriz, yani buna bir süper pozisyon diyebilirsiniz. Çünkü ancak bu halde odaklandığımız düşünceleri, hedeflerimizi, kişisel özelliklerimizi en iyi şekilde kurgulayabiliriz.

Geçen gün bir danışanım ''hiç başarısız oludunuz mu'' ? diye sordu, ben de ona ''benim için başarının karşımdaki kişiye nasıl daha etkin, daha güçlü, daha hakim olabileceğini gösterebilmek olduğunu'' söyledim. Yani ona, onun için AHMET'i getirmenin benim için başarı olmadığını, onu tüm hayatı boyunca kendisi için faydalı olacak insanları ve oluşları kendisi seçebilip, onlara kendi etkinliğiyle ulaşabileceğini göstermenin benim için başarının alâsı olduğunu anlatmaya çalıştım.

Ne yazık ki günümüz insanı Allah’ın bize lütfettiği etkinliği, yapabilme gücünü, algıları veya yetileri değil de, ona istediklerini getirecek sihirli güçleri ve kısa yolları seçmek meylinde.

Fakat elbette ki zaman bu gibi düşünceler içinde olanlara Allah’ın bize verdiği güçler dışında bir şey olmadığını ve her şeyin yine o güçleri verenin varlığına bağlandığını farkettiriyor.

İşte biz Esma çalışmalarında bunu elde etmeye çalışıyoruz, bu bizim için başarının tanımıdır.

Çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi / randevu ve talepleriniz için aşağıdaki linkleri kullanabilir, iletişim bilgilerimizden telefon veya maille doğrudan bize ulaşabilirsiniz.

Anahtar Çalışmalarımızı İncelemek İçin(TIKLAYIN)
Müselles Vefk Takılarımızı İncelemek İçin(TIKLAYIN)
Reiki ve Enerji İnisiyasyonlarımızı İncelemek İçin(TIKLAYIN)
21 Gün Reiki Özel Çalışmalarını İncelemek İçin(TIKLAYIN)

BİLGİ - RANDEVU /İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tüm çalışmalarımız hakkında bilgi ve randevu talepleriniz için iletişim numaramızdan veya mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Çalışmalarımıza Yurt içi veya Yurt dışı tüm lokasyonlardan telefonla veya mail aracılığıyla, bilgi ve isteklerinizi ileterek uzaktan katılabilirsiniz.

Mail iletilerinizde lütfen isim - soyad, konu, istek hakkında bilgi veriniz.

Sizinle telefonla iletişime geçmemizi istiyorsanız iletişim numaranızı ve uygun aranma saatlerinizi iletmeyi unutmayınız.(11:00 - 19:00 Arası)

Yurt dışı aramaları tarafımızdan yapılamamaktadır. Sizler bize iletişim numaramızdan ulaşabilir veya mail gönderebilirsiniz.

Telefon görüşmeleri size en doğru bilgiyi vermek amacıyla bizzat Levent Akkaya tarafından yapıldığından, eğitim, seminer veya tespit görüşmeleri esnasında meşgul olabilir, yahut o an için cevaplanamayabilir. Lütfen bu gibi durumlarda çağrı tekrarından kaçınalım. Aramanız görüldüğünde en uygun zamanda size dönüş yapılacaktır.

Site iletişim veya mail ile bize yapılan gönderiler sayfa güvenlik standartları gereği bazen spam olarak algılanabiliyor, talebiniz hakkında yazılı veya arama olarak belirttiğiniz zamanda size geri dönüş yapılmadıysa lütfen bize doğrudan telefonla ulaşınız.

Çalışmalarımıza katılan veya ilk defa görüşeceğimiz dostlarımız,lütfen uzun uzun cevaplamamız gereken sorularınız için telefonla bize ulaşınız, ne yazık ki uzun cevaplar yazmamız gereken mail veya mesajla iletilen sorulara - bilgi isteklerine yoğunluğumuz dolayısıyla hemen karşılık veremiyoruz.

Yurt dışından bize ulaşmak isteyen dostlarımız telefon numaramızı kendi telefonlarına kayıt ederek Whatsapp uygulamasından bize ulaşabilirler.

Sevgiyle

Levent Akkaya / Rota Danışmanlık

Çalışma saatlerimiz,Pazar günü hariç, saat 11:00 - 21:00 arasındadır.

Telefonla iletişim konusundabu saatlere özen göstermenizirica ederiz.

Kısa mesaj ve mail ile her zaman bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

GSM / Whatsapp: 0533 682 78 78

E- Mail: levent@rotaakademi.com

ÜYEMİZ OLUN

Değerli dostlarım, sosyal paylaşım alanlarında veya yüz yüze gerçekleşen çalışmalarımızla birbirimize ulaşabilsek de biliyorsunuz ki bu alanlar farklı nedenlerle kısıtlanabiliyor, bu yüzden aşağıdaki link'e tıklayıp, iki dakikanızı ayırarak,ücretsizolarak site üyemiz olursanız, her şeye rağmen bu kanaldan buluşabilir ve sizi aktivitelemizden haberdar edebiliriz.

TIKLAYIN