Esma Ül Hüsna Hangi Yönde Gelişim Sağlar ?

Esma Ül Hüsna Hangi Yönde Gelişim Sağlar ?

Bize göre sonsuz bir yolculukta, her an öğrenerek, deneyim kazanarak yol alıyoruz. 

Her gün bilincimize yeni oluşlar ekleniyor, her an değişiyor ve gelişiyoruz. 

Bize rutin gelse de, hiç bir gün bir öncekinin aynısı değil. 

Bu ilerleyiş sürecinde kimi zaman beklemekten sıkılıyoruz, bazen aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamaktan, bazen hayallerimize giden yolun uzunluğundan şikayet ediyoruz.

Fakat  yaşamı sürdürmek gerek.
 
Bu Allah tarafından verilmiş hayatta kalma güdüsünü hissederek, her ne olursa olsun, yaşamaya devam ediyoruz.

Bu oluşumun içinde gereksiz hiç bir şey yok, zerrelerden kürelere kadar her yaratılan bir görevi, bir dengeyi gerçekleştiriyor. 

Bizler aklımız ve bilincimizle bu oluşun içinde yaptıklarından sorumlu olan varlıklarız, işte bu bizi diğer tüm yaratılanlardan farklı bir yere koyuyor.    

Bu farklılık sürekli ilerlemek ve gelişmek amacında olması gereken bizler için en büyük gereklilik, mutlak belirlenmiş bir sona giderken yürüyeceğimiz yolu belirlemek ne büyük bir mucize, bu mucize nereden kaynaklanıyor biliyor musunuz?

Attığın her adımda düzen yeniden kuruluyor, senin adımların diğer oluşların adımlarını etkiliyor, onların adımları da seni, evet yanlış anlamıyorsun, nefes alışından sarf ettiğin sözlere kadar her şeyinle tüm alemi etkiliyorsun, her an yeni bir düzen kuruluyor senin ve benim için, fakat bu düzende sen, ben ayrımı yok mutlak bir birlik mevcut, işte bu BİR - liğe, bu bilince ulaşmak adım atılacak en büyük yol, ilerlenecek en doğru rota olacaktır. 

İşte Esmalar bizi bu bilince vardırmak yaşamımızda karşımıza çıkan her şeyi yüksek bir bilinç ve yapabilme gücüyle idare etmemizi ve geliştirmemizi sağlayacak Enerji noktalarıdır.

Esmalar salt enerjiye hakimiyetle açıklanamaz, yaratılan her şey enerjinin farklı formlar almasıdır, fakat bunların değişim ve etkileşiminde çok daha başka şeyler rol oynar. 

Bu yönler ise şu an burada irdelenemeyecek kadar uzun konulardır, o yüden bunu başka yazılarımıza saklıyoruz. 

Konumuza dönelim;

Yaşamdan ne istiyorsunuz ?

Sizi nelerin engellediğini düşünüyorsunuz ?

Ne yönde ilerlemek istersiniz ?

Yaşamınızı şekillendirecek bir sanatçı olsanız nasıl bir resim yapardınız ?

Yaşamınızda yeteri kadar gücünüz olsa neleri değiştirirdiniz, bu gücü elde etmek için size ne gerekli (?)

İşte Her şeyin ana kaynağından var oluşun tümüne yansıyan Esmaların gücünü kullanarak bu ve bunun gibi belki de yüzlerce soruya karşılık verebileceğinizi biliyor musunuz?

Biliyorsunuz değil mi, benim ne anlattığım değil sizin ne anladığınızdır asıl önemli olan. 

Önce kendinizin farkına varacaksınız, ben nereye doğru ilerlemek istiyorum, yaşamımdaki tüm şeylere karşı tutumum ve davranışlarım ne olmalı, onları nasıl kontrol edebilirim gibi ana konularda bütünleştirici bir sonuç verecek bilince sahip olmalısınız. 
 
Esmalar için bir çok insan şöyle sorularla geliyor;
 
Ahmet - Ayşe benden ayrıldı, onu nasıl geri getirebilirim ?

Çok para kaybettim, nasıl geri kazanabilirim ?

Beni sevmesini nasıl sağlarım ? 

Nasıl daha zengin - ünlü - başarılı olabilirim ?

Nasıl Evlenebilirim ?

Nasıl Boşanabilirim ? 

İşte kimi zaman hepimizin aklında bulunan, hayatlarımızda önemli yer tutan sorulardan bir kaç tanesi. 

Bu konulara elbette değersiz ve geçiştirilecek sorular gözüyle bakmıyoruz, yaşam bir çok küçük parçadan oluşur ve her bir ayrı ayrı değerlidir. 

Fakat noktalara odaklanmış zihnin sorunların ana kaynağına inemediğini, ana kaynağı çözemedikçe de sorunların birbirini kovaladığını her zaman görüyoruz ne yazık ki. 

Esmaların tecellisi işte tam olarak budur, o size yapma gücü verir, neyi nasıl yapacağınızı ve bunların size getireceği sonuçları yine size bırakır, fakat siz bilinçlice bu yapma yetkisini nerede kullanmanız gerektiğine yönelik bir bilgelik edinmek isterseniz işte o anda da başvurmanız gereken yer yine Esmaların bilgiyi ve bilinci barındıran kısmıdır. 

Yaşamınızda sevgiyi mi istiyorsunuz, aşkı mı istiyorsunuz, (?) onun ne olduğunu anlayın önce, nasıl daha güzel olacağını, hangi aşkın sizi nereye götüreceğine hakim bir bilincinizi olsun, o biliçle çizin yolunuzu, bilincinize ve amaçlarınıza uygun olan şeyi çekin kendinize. 
 
İşte bunlar gibi binlerce örnek verebilirim size. 

Bırakın yüzeydeki değişimleri, çünkü yüzeydeki değişim her zaman derinlerden gelir, siz derinlerin dokusunu değiştirdikçe zaten yüzey kendiliğinden değişecektir. 

Esmaların ışığında istisnasız her yöne, her manada gelişebilir ve gücü elde edebilirsiniz, yürüyeceğiniz yol ise tamamen sizin yükselen bilincinize ve size ilham edilenlere bağlı olacaktır. 

Biz Esma çalışmalarımızda yukarıdaki sorularla sizlere yönünüzü anlamak adına başvuruyoruz, fakat maksadımız size Ahmet'i döndürmek, parayı, pulu getirmek değil, maksadımız sizlere o muhteşem potansiyele sahip bilincinizi Esmaların ışında fark ettirerek yeni değerleriniz doğrultusunda yaşamınızın hakimiyetini hatırlatmaktır. 

Bu olduktan sonra zaten siz isteklerinize ulaşacak kuvvete her yönden sahip olacakınız, yeter ki kaynağı anlayın ve potansiyelinizin farkına varın. 
 
Sevgilerimle 

Levent AKKAYA / Rota Danışmanlık 
 
 

 

Sosyal paylaşım alanlarında veya yüz yüze gerçekleşen çalışmalarımızla birbirimize ulaşabilsek de biliyorsunuz ki bu alanlar farklı nedenlerle kısıtlanabiliyor, bu yüzden aşağıdaki linke tıklayıp, iki dakikanızı ayırarak ücretsiz olarak site üyemiz olursanız, her şeye rağmen bu kanaldan buluşabilir ve sizi aktivitelerimizden haberdar edebiliriz. 

 
ESMA ÜL HÜSNA ANAHTAR ÇALIŞMALARI

Anahtar çalışmaları, kişiye özel bilgiler kullanılarak hazırlanan 41 günlük harika çalışmalardır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 

 
KİŞİYE ÖZEL MÜSELLES / VEFK ÇALIŞMALARI
(Marifetli Kareler)

Yaşam yolunuzda hedeflerinizle uyum içinde ilerlemenizi sağlayacak harika bir frekans düzenleyici olan Vefk dediğimiz uyum karelerini tamamen kişiye özel bilgilerinizle, sevgiyle taşıyacağınız objelerin üzerinde sizin beğeninize sunuyoruz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz. 


 
 
REİKİ VE ENERJİ İNİSİYASYONLARI / UYUMLAMALAR

Reiki Evrensel yaşam enerjisinin hayatımızın her yönüne bilinçli olarak yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilecek mükemmel bir öğretidir.

Reiki çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. 


 
 
İLETİŞİM ve RANDEVU

Sevgili dostlarım, çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve / veya randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgilemizden bize ulaşabilirsiniz. 
 
Yurt dışından çalışmalarımıza katılmak ve görüşmek isteyen dostlarımız numaramarımızı kaydederek bize whatsapp uygulamasından veya mail ile ulaşabilirler. Yurt dışı aramaları tarafımızdan yapılmamaktadır. 

Whatsapp iletişimlerinizde uzun cevap gerektiren sorularınız için telefonla konuşarak iletişim kurmanızı rica ederiz, sizleri bekletmek istemeyiz. 

Gsm / Whatsapp : 0533 682 78 78 (11:00 - 19:00)

E-mail : levent@rotaakademi.com

Selam ve sevgiyle

Levent Akkaya / Rota Danışmanlık

Çalışma saatlerimiz, Pazar günleri hariç, saat 11:00 - 19:00 arasındadır.

Telefonla iletişim konusunda bu saatlere özen göstermenizi rica ederiz.

Kısa mesaj ve mail ile her zaman bize ulaşabilirsiniz.