Esma Ül Hüsna Neden Kişiye Özel Uygulanmalı ?

Esma Ül Hüsna Neden Kişiye Özel Uygulanmalı ?


Bu konuyu en iyi şu bakış açısıyla aktarabiliriz; 

Hepimiz zaman zaman burçlara göz atıyoruz değil mi ?

Tüm insanlık için belirlenmiş on iki ana gurubun olması ve tüm yaşanacakların bu on iki gurup içinde oluşması sizce mümkün mü ?

Elbette hayır.

Hepimiz farklı özellikler taşıyan, yaşamın içinde deneyimleri ve yetiştirilişi farklı olan, farklı isteklere ve amaçlara sahip bireyleriz. 

Kişilik özelliklerimizi oluşturan deneyimler ve genel etkiler dışında bir de yaratılmış her şeyin içindeki görevlerimiz ve etki alanlarımızla da birbirimizden ayrılıyoruz. 

Bu nokta da her birimizin yansıttığı Esmalar ve dereceleri de elbette ki değişiyor.

İşte Esma çalışmalarımızda öncelikle analiz etmemiz gereken kısımlar bu farklılıklar ve yansıttığımız Esmaların derece ve nitelikleri olmalıdır.  

Örnek verecek olursam; 

Diyelim ki yaşamında yeni bir başlangıç isteyen biri var, yeni bir aşk belki de, şimdi burada başka biri için de, benim için de kullanılacak esma aynıdır diye düşünürsünüz değil mi ? 

Fakat diyelim ki ben ilişkisinde rahat bir insanım, insanlarla kolay tanışır, kolay samimi olur ve kendimi iyi ifade ederim, kıskaçlık yapmaz, kolay kolay sinirlenmez ve maddi varlığımla da karşımdakini mutlu edebilirim. 

Bir diğer yandan diğer kişiyi ele alalım, o da yaşamına aşkı çekmek, yeni bir başlangıç yapmak istiyor, fakat  çok içine kapanık biri, kolay kolay kimseyle diyalog kuramıyor, maddi durumu yerinde değil, çabuk sinirlenen bir yapıya sahip, çok kıskanç karşısındakine nefes aldırmıyor, farklı ortamlara girmeyi sevmiyor vs. vs....

Şimdi sadece bu kadar farklılıkta bile acaba sizce iki kişi için de kullanılması gereken Esmalar aynı mıdır, aynı tecellileri, aynı oranda mı yansıtıyoruz sizce ?
 
Elbette hayır.


Bir de ikimizin ayrı ayrı isteklerini sorgulayalım;

Nasıl bir insan istiyoruz ?

Kimin yanında kendimizi rahat hissederiz ?

Nelerin yapılmasından hoşlanır, neleri sevmeyiz ?

vs...
 
Ne kadar çok detay var aslında değil mi ? 


İşte bu kısacık örnekte anlattığımız durum şudur;

Senin kişiliğin, bilincin, inançların, değer yargıların, kısaca her şeyin bir diğer insandan farklıdır, bunları belirleyen deneyimlerin de farklıdır, e haliyle isteklerin de farklı olacaktır. 

Fakat asıl önemli nokta bunların belirlenip noktaların çözümlenmesinde yatmıyor dostlarım, kişiye özel çalışmada yapılması gereken şey önce tertemiz, sağlam bir temel oluşturmaktır, bu temel oluşturulmadan yapılan çalışmalarda yukarıda saydığımız tüm detaylara ancak anlık müdehale edilebilir. 


İşte biz çalışmamızda bunu amaçlıyoruz. 

Üç kademede temeli sağlam, eksiksiz yükseliş planlıyoruz;

1-UYANIŞ (KAVRAYIŞ VE FARKINDALIK)

2-ARINIŞ (TEMİZLENİŞ VE HAZIRLIK)

3-YÜKSELİŞ (YENİ BİR BİLİNCE DOĞUŞ) 

Bu üç aşama geçilmeden yapılan her uğraş elbette faydalı olacak fakat çözüm anlık olup o an yarattığı etki ile belki de iyileştirmeye çalıştığımız yaşamı henüz hazır olmadığımız mecralara kaydıracaktır.

Dostlarım; Evrenin şu yasasını hiç unutmayalım, yükseliş de, bilinçleniş de, aydınlanış da yaşamın tüm yönlerinde olması gerektiği gibi adım adım gerçekleşir, önce birinci basamak, sonra ikinci, sonra üçüncü....

Bir anda basamakları çıkmak isteyen riske atmış olur, çünkü bilirsiniz ki yükseklerde yer tutanlar aşağıda bulunanlardan çok daha fazla risk taşır, orada olunacaksa sağlam ve emin adımlarla çıkmak en iyisidir.

İlk adımınız için biz yanınızda olmak isteriz, zaten diğer adımlar sizin adım attığınız basamakta gittikçe yükselecek potansiyeliniz sayesinde size kendiliğinden gelecektir.

Esmalar biliç yükselişinde ve kişiye özel yapabilme erkini elde etmek yolunda kullancağınız en güçlü noktalardır, onlar kaynağın kendisinin tüm oluşa yansıyan gücüdür, onlarla bilinç alanında bağınızı kurduğunuzda, kendi farkındalığınızı sağlayıp isteklerinize doğru yaşamınıza destek olarak aldığınızda kat demeyeceğinizi yol, aşamayacağınız engel yoktur... 

Sevgi ve Saygılarımla 

Levent AKKAYA / Rota Danışmanlık 


 

Sosyal paylaşım alanlarında veya yüz yüze gerçekleşen çalışmalarımızla birbirimize ulaşabilsek de biliyorsunuz ki bu alanlar farklı nedenlerle kısıtlanabiliyor, bu yüzden aşağıdaki linke tıklayıp, iki dakikanızı ayırarak ücretsiz olarak site üyemiz olursanız, her şeye rağmen bu kanaldan buluşabilir ve sizi aktivitelerimizden haberdar edebiliriz. 

 
ESMA ÜL HÜSNA ANAHTAR ÇALIŞMALARI

Anahtar çalışmaları, kişiye özel bilgiler kullanılarak hazırlanan 41 günlük harika çalışmalardır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 

 
KİŞİYE ÖZEL MÜSELLES / VEFK ÇALIŞMALARI
(Marifetli Kareler)

Yaşam yolunuzda hedeflerinizle uyum içinde ilerlemenizi sağlayacak harika bir frekans düzenleyici olan Vefk dediğimiz uyum karelerini tamamen kişiye özel bilgilerinizle, sevgiyle taşıyacağınız objelerin üzerinde sizin beğeninize sunuyoruz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz. 


 
 
REİKİ VE ENERJİ İNİSİYASYONLARI / UYUMLAMALAR

Reiki Evrensel yaşam enerjisinin hayatımızın her yönüne bilinçli olarak yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilecek mükemmel bir öğretidir.

Reiki çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. 


 
 
İLETİŞİM ve RANDEVU

Sevgili dostlarım, çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve / veya randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgilemizden bize ulaşabilirsiniz. 
 
Yurt dışından çalışmalarımıza katılmak ve görüşmek isteyen dostlarımız numaramarımızı kaydederek bize whatsapp uygulamasından veya mail ile ulaşabilirler. Yurt dışı aramaları tarafımızdan yapılmamaktadır. 

Whatsapp iletişimlerinizde uzun cevap gerektiren sorularınız için telefonla konuşarak iletişim kurmanızı rica ederiz, sizleri bekletmek istemeyiz. 

Gsm / Whatsapp : 0533 682 78 78 (11:00 - 19:00)

E-mail : levent@rotaakademi.com

Selam ve sevgiyle

Levent Akkaya / Rota Danışmanlık

Çalışma saatlerimiz, Pazar günleri hariç, saat 11:00 - 19:00 arasındadır.

Telefonla iletişim konusunda bu saatlere özen göstermenizi rica ederiz.

Kısa mesaj ve mail ile her zaman bize ulaşabilirsiniz.