Esma Ül Hüsna Neden Önemli ?

Esma Ül Hüsna Neden Önemli ?

Var oluşun kaynağını anlamaya çalışmaktan ve o kaynağın muhteşem gücü her an, her zerremizde hissetmekten daha önemli ne olabilir ki ?

Bu bir öğreti değil, bu isteklerinize gitmek için şimdilerde uydurulan kısa yollardan biri hiç değil, bu anlamak ve bilmekle, bildikçe o yolda yaşamakla ilgili.

O yol ki, zaten üzerinde yol alanları en emin şekilde isteklerine götürecek güçtedir. 

Esmalar önemlidir, onlar tüm oluşun yapı taşlarıdır, her biri ayrı bir boşluğu doldurur ve birbirine bağlar, onunla gelen öyle bir bilinçtir ki olduğu yerde sen, ben kalmaz, işlediği yerde anlamsız duruşları, hedefsiz ilerleyişleri, boşuna geçen zamanı bırakmaz.

Onunla bilinçlendiğinde dizginler elindedir artık, kuvveti, kudreti, hakimiyeti, aşkı, bağlılığı, istisnasız her şeyi bağlarsın benliğine, ne yöne istersen o yöne eser yaşam rüzgarın çünkü bilirsin ki hayır ve şer aslında aynı kapıya çıkacaktır. 

Esmalar önemlidir, kaderin önüne katıp sürüklediği bir yaprak gibi hissetmek istemeyenlere, yaratılmış en değerli varlık olan İnsanın kendi değerini bulması ve yolunu çizebilmesi için tüm imkanları tanıdığı için önemlidir.

Esmalar önemlidir, onları yaşayıp manalarını hissetmek, onları özümseyip tüm oluşu onun ışığında gören gözleri başkalarının düşüncelerinden ve kendileri için kurdukları yaşamdan kendi düşüncelerine ve kendi istedikleri yaşama götürecek yegane kuvetlerdir.

Esmalar önemlidir, çünkü onlar kaynağın gücünü ortaya koyan mükemmel yansımalardır.

 

 
 
Her şey bir noktada başladı, zamanı yok, Evvel ile Ahir arasında, bir anda, Zahir ile Batın birlikte yükseldi. 

O noktadan çıkan her oluş kendine biçilmiş yola sevk edildi, düzen konuldu, her şey eksiksiz birbirine bağlandı, aksi olanaksızdı, çünkü her şey O ''bir'' noktadan başladı.

İnsana akıl verildi, bilinç bahşedildi, bu öyle bir yüktü ki herkes kendi kararlarının sorumluğunu alacak ve kendi yolunu seçecekti, bu yükü dağlara teklif ettiler ama onlar bile kabul edemedi.

İnsanın süreci başladı sonra, anlayıp öğrenmesi, o bir noktadan var oluşunu hatırlaması, parçalardan bütüne ulaşması için, adım, adım bir yükseliş gerekti, yaradan birinci basamağı çıkana ikinciyi, ikinciyi çıkana üçüncüyü bahşetti, böylece belirlenmiş sona doğru herkesin kendi cüzi iradesiyle yol aldığı Tekamülü başladı.  

Yükseldikçe ışık arttı, daha çok görünür oldu alem, fakat tehlikesi de vardı; çıktığı yeri sindiremeyip manzaranın büyüsüne kapılanlar gün oldu aşağıya düşüverdi. 

Düşenleri görünce yoldan korkmaya başladı insanlar, çünkü düşenler düştükleri yeri de hazmedemeyip kötülediler yükselişin merdivenlerini, o ışıktan mahrum kalmak büyüttü içlerindeki hırs denizini, istediler ki kendi mahrumiyetlerini paylaşın diğerleri. 

İsimleri vardı onların, isimlerin kitapları, isimlerin reklamları, takip edenleri vardı ve kendilerinin bile kalpten inanmadığı süslü sözler dillerinde. 

Acaba sorsan bilir miydi, BİR-LİK ne demekti? 
 
Konumuza dönelim dostlar; amacımız o yükselişin merdivenlerini bir, bir çıkmak, ilk üç basamakta belki elimizden tutan olacaktır, fakat oraya vardığımızda göreceğiz ki bu ilerleyiş sadece bizim çabamız, sadece bizim eserimizdir. Başkalarını kendine ortak edenler görecektir ki biz bütünde bir olsak da, her şey birbirine bağlı da olsa,  herkes başka bir görevi ifa eder alemde, VE KİMSENİN YÜRÜDÜĞÜ YOL DENK DEĞİLDİR BİRBİRİNE. 

Alemlerin içinde alemleri yaradan Rabbim aslında hiç bir şeyi saklamamış bizlerden, fakat bilmesi gerekenlerin, zamanı gelenlerin uzanıp alması için bir adım öteye koymuş yine yolumuzun üzerine. 

İşte Esmalar da böyle değerlerdir dostlar, her şeyin bir yansıması vardır içlerinde, tek başlarına her biri ayrı bir yolu temsil ederken bir bakmışsınız birleşip koskoca bir yol çıkarmışlar önümüze. 

Maksat Elbette ki o muhteşem isimlerin manalarını yaşamımıza çekmekle başlayacaktır, fakat bu yükseliş orada kalmayacaktır, KALMAMALIDIR.   
 
Her isimde yaradılışın farklı bir düzenini ve ahengini algılarız; 
Örneğin ''Hakim'' dediğimizde Allah'ın tüm hakimiyeti ve yaratılış üzerindeki eksiksiz tasarrufu gelir aklımıza, o neyin, nasıl başladığını ve nereye yol alacağını mutlak bilendir, süreci elinde tutandır.  

Şimdi indirin bu düşünceyi ''Hakim'' İsmi ile kendi bilincinize, bakın kendinize, öylesine otomatik yaşar hale geldik ki, hangi olay nerede başlar, hangi oluş, hangi hareket nereye gider, neyi tetikler diye düşünmüyoruz bile, unutmamak lazım yukarıda ne varsa aşağıda da o vardır, elbette biz bilincimizle Allah'ın bu Hakimiyetine varacak değiliz, fakat Yaratılıp akıl verilmiş ilerlemesi, durmaması gereken her bilinç gibi bu ismin tezahürünü anladığımızda Alemin bizim için yaratılmış kısmını çok daha net anlayıp, çözümleyebileceğiz. 
 
İşte bu kısacık örnek bile bir ismin sadece gölgesini vermeye yeterli oluyor, yaşamınızda neyi istiyorsunuz, amacınız nedir, sadece bencillikle değil, büyük düşünün, edeceğinizi bir yardım, göstereceğiniz bir yol size neler getirir, nerelerde takılıp, hangi yolları tekrar, tekrar dönüyorsunuz, bu bahşedilmiş yaşamda bize verilen tüm nimetlerden ne kadar yararlanıyorsunuz…(?)

İşte böylece uzayıp giden sorular silsilesi içinde kaybolmadan size tek ve en önemli tavsiye;

Yaşamınızın farkına varın, ne kadar değerli olduğunuzu, ne kadar özel ve mucizevi bir varlık olduğunuzu her gün şükür ile hatırlayın. 

Sınırsız bir potansiyele sahipsiniz, bunu hiç unutmayın. Esmaların gücü sadece sorunları halletmek için gerekli değil, İnsanın yüce amacı tekamülü içinde sürekli gelişmek ve ileriye gitmektir bunu aklınızdan çıkartmayın, her an bir adım ileriye doğru adım atın.  

Yükseltin benliğinizi, görünen dünyanın ötesine geçin, birliği ve mükemmelliği algılayıp birleşin onunla, dengeyi alın yaşamınıza, bilin ki yaşamın tüm yönleri hep birlikte yükselmediğinde her şey olduğundan daha tehlikelidir, dengeyi bulun ve yürün yolunuzda, hesapsız, kitapsız, korkusuz, koşulsuz ve güvenle…
 
Unutmayın Esmalar önemlidir, çünkü onların ışığında yükselen bilinçlere kaynağın saf gücü verilir...

Levent AKKAYA / Rota Akademi
 

Sosyal paylaşım alanlarında veya yüz yüze gerçekleşen çalışmalarımızla birbirimize ulaşabilsek de biliyorsunuz ki bu alanlar farklı nedenlerle kısıtlanabiliyor, bu yüzden aşağıdaki linke tıklayıp, iki dakikanızı ayırarak ücretsiz olarak site üyemiz olursanız, her şeye rağmen bu kanaldan buluşabilir ve sizi aktivitelerimizden haberdar edebiliriz. 

 
ESMA ÜL HÜSNA ANAHTAR ÇALIŞMALARI

Anahtar çalışmaları, kişiye özel bilgiler kullanılarak hazırlanan 41 günlük harika çalışmalardır. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. 

 
KİŞİYE ÖZEL MÜSELLES / VEFK ÇALIŞMALARI
(Marifetli Kareler)

Yaşam yolunuzda hedeflerinizle uyum içinde ilerlemenizi sağlayacak harika bir frekans düzenleyici olan Vefk dediğimiz uyum karelerini tamamen kişiye özel bilgilerinizle, sevgiyle taşıyacağınız objelerin üzerinde sizin beğeninize sunuyoruz.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz. 


 
 
REİKİ VE ENERJİ İNİSİYASYONLARI / UYUMLAMALAR

Reiki Evrensel yaşam enerjisinin hayatımızın her yönüne bilinçli olarak yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilecek mükemmel bir öğretidir.

Reiki çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz. 


 
 
İLETİŞİM ve RANDEVU

Sevgili dostlarım, çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve / veya randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgilemizden bize ulaşabilirsiniz. 
 
Yurt dışından çalışmalarımıza katılmak ve görüşmek isteyen dostlarımız numaramarımızı kaydederek bize whatsapp uygulamasından veya mail ile ulaşabilirler. Yurt dışı aramaları tarafımızdan yapılmamaktadır. 

Whatsapp iletişimlerinizde uzun cevap gerektiren sorularınız için telefonla konuşarak iletişim kurmanızı rica ederiz, sizleri bekletmek istemeyiz. 

Gsm / Whatsapp : 0533 682 78 78 (11:00 - 19:00)

E-mail : levent@rotaakademi.com

Selam ve sevgiyle

Levent Akkaya / Rota Danışmanlık

Çalışma saatlerimiz, Pazar günleri hariç, saat 11:00 - 19:00 arasındadır.

Telefonla iletişim konusunda bu saatlere özen göstermenizi rica ederiz.

Kısa mesaj ve mail ile her zaman bize ulaşabilirsiniz.